Menu

Pirelli ujawnia dobór ogumienia kierowców na Grand Prix Meksyku

Opony Pirelli

Mercedes, Ferrari i Red Bull dokonały odmiennej strategii w doborze opon na Grand Prix Meksyku, które odbędzie się pod koniec października na torze Autodromo Hermanos Rodriguez.

Włoska firma Pirelli, dostawca ogumienia dla zespołów Formuły 1, po raz kolejny dokonała najbardziej agresywnego doboru ogumienia, dając ekipom do dyspozycji trzy najmiększe zestawy - miękką, super miękką i ultra miękką.

Na najbardziej agresywny dobór ogumienia, z czołowych ekip, zdecydował się Mercedes. Lewis Hamilton i Valtteri Bottas będą dysponowali dziewięcioma zestawami opon ultra miękkich przy minimalnej ilości opon super miękkich i miękkich.

Kierowcy Ferrari postawili natomiast na całkowicie odmienny dobór opon. Sebastian Vettel zdecydował się na siedem zestawów opon ultra miękkich, przy jednej miękkiej i pięciu super miękkich, natomiast Kimi Raikkonen postawił na siedem zestawów opon ultra miękkich, przy dwóch miękkich i czterech super miękkich.

Najbardziej zachowawczą strategię zastosował Red Bull, którego kierowcy będą dysponowali tylko sześcioma zestawami opon ultra miękkich, przy trzech miękkich i czterech super miękkich.

Pozostała większość kierowców zdecydowała się na dziesięć zestawów opon ultra miękkich i minimalnej ilości opon pozostałych mieszanek.

DOBÓR OGUMIENIA NA GRAND PRIX MEKSYKU:

Dobór ogumienia na Grand Prix Meksyku