Menu

Fernando Alonso przedłużył kontrakt z McLarenem na kolejny sezon

Fernando Alonso

Zespół McLarena oficjalnie potwierdził, że Hiszpan pozostanie w ich szeregach na przyszły rok.

Fernando Alonso spędził trzy lata w barwach ekipy z Woking. Nie były one zbyt bogate w dobre rezultaty, czego przyczyną było korzystanie z jednostek napędowych Hondy. Zdając sobie sprawę z tego, że w takich okolicznościach, marnuje swoją karierę, dwukrotny mistrz świata zagroził, że jeśli McLaren nadal będzie korzystał z jednostek napędowych japońskiego producenta, to zmieni zespół.

We wrześniu McLaren podpisał porozumienie, zgodnie z którym wraz z bieżącym sezonem zakończy współpracę z Hondą i od przyszłego roku będzie zaopatrywać się w bardziej konkurencyjne silniki Renault.

To świetnie, że będę mógł kontynuować współpracę z McLarenem. Zawsze serce podpowiadało mi, żeby tu zostać i naprawdę czuję się tutaj jak w domu. To jest fantastyczny zespół, pełen niesamowitych, przyjaznych i ciepłych ludzi. Nie doświadczyłem tego w żadnym innym miejscu w Formule 1. Jestem uradowany, że będę się tutaj ścigał - powiedział Fernando Alonso.

McLaren ma zasoby techniczne i finansowe do wygrywania wyścigów i walki o mistrzowski tytuł w najbliższym czasie. Pomimo tego, że ostatnie lata nie były najłatwiejsze, nigdy nie zapomnieliśmy jak wygrywać i wierzymy, że wkrótce to osiągniemy.

Jestem podekscytowany mogąc poinformować, że Fernando pozostanie w McLarenie (...). Jego zaangażowanie umożliwi nam dokonywać kolejnych ulepszeń atrakcyjności i potencjału szerokiej Grupy McLaren. Fernando upewni nas w tym, że zmierzamy w stronę sezonu 2018 czując zwiększoną pewność, że będziemy w stanie dokonać znaczącego kroku naprzód - przyznał Zak Brown, szef zespołu McLaren.

Nieznane są szczegóły kontraktu Fernando Alonso takie jak na przykład długość kontraktu. Można się jednak domyślać, że umowa Hiszpana obowiązywać będzie tylko przez jeden sezon. Być może są odpowiednie klauzule, które pozwolą mu na odejście z tej ekipy, jeśli jej osiągi nie będą zadowalające.

Image © McLaren