Menu

Fernando Alonso wystartuje w Rolex 24 at Daytona

Fernando Alonso / McLaren

Fernando Alonso z zespołu McLaren będzie rywalizował w przyszłorocznym wyścigu Rolex 24 at Daytona wraz z zespołem United Autosports.

Wyścig Rolex 24 at Daytona odbędzie się w dniach 27-28 stycznia na torze Daytona International Speedway. Łączy w sobie elementy słynnego owalu NASCAR i klasyczne tory wyścigowe.

Dla Hiszpana będzie to już drugi występ w Ameryce. Wcześniej brał udział w Indianapolis 500. Propozycje pojawienia się na imprezie, która rozpoczyna nowy sezon IMSA, zaczęły nasilać się podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych i zostały potwierdzone przez RACER we wtorek.

Fernando Alonso zgodnie z oczekiwaniami przedłużył kontrakt z McLarenem, jednakże dwukrotny mistrz świata wciąż marzy o zdobyciu potrójnej korony, która składa się z Grand Prix Monako, gdzie odniósł dwa razy triumf, Indy 500 oraz Le Mans 24.

Uczestnictwo na Daytonie jest dowodem na to, iż przygotowuje się na długodystansowe Le Mans.

Jak już wielokrotnie powtarzałem, potrójna korona jest dla mnie najważniejsza - powiedział Alonso podczas weekendu w Austin.

Indy 500 było dla mnie ogromnym wzywaniem, ponieważ zaczynałem od zera. Nie posiadałem żadnego doświadczenia w tym zakresie, jednak byłem konkurencyjny i czułem się bardzo dobrze. Do Le Mans chcę się przygotować lepiej.

W przeciwieństwie do Indy 500, wyścig Rolex 24 at Daytona nie koliduje z kalendarzem F1. W tej sytuacji nie ma żadnych przeciwskazań, aby Fernando Alonso mógł skupić się na tym evencie. Według raportu RACER, dwukrotny mistrz świata swój pierwszy start w samochodzie United Autosports odbędzie przed Grand Prix Abu Zabi, natomiast pierwsze oficjalne testy odbędą się w styczniu na Roar Before the 24.

Według doniesień zespół United Autosports wystawi w Rolex 24 at Daytona dwie załogi. Fernando Alonso pojedzie w jednym samochodzie z Lando Norrisem oraz Philipem Hansonem, natomiast w skład drugiej załogi wejdzie rezerwowy kierowca Williamsa, Paul di Resta.

Image © McLaren