Menu

Sebastian Vettel: Lewis wykonał świetną robotę i zasłużył na tytuł

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Sebastian Vettel z zespołu Ferrari przyznał, że Lewis Hamilton wykonał dobrą pracę w walce o czwarte mistrzostwo i zasłużył na zdobycie tytułu.

Już pierwsze okrążenie Grand Prix Meksyku przyniosło komplikacje w odrabianiu strat przez Sebastiana Vettela, w walce o mistrzowski tytuł z Lewisem Hamiltonem.

Niemiecki kierowca po starcie z pierwszej lokaty bronił się przed Maxem Verstappenem oraz Brytyjczykiem, który próbował wykorzystać zamieszanie na dwóch pierwszych miejscach i przebić się na czoło rywalizacji. Kolizja z Vettelem przyniosła jednak przebicie prawej tylnej opony i przedwczesny zjazd do boksu.

W alei serwisowej na pierwszym okrążeniu zjawił się także Vettel, który uszkodził przednie skrzydło i po wyjeździe na tor znalazł się na końcu stawki wraz z Lewis Hamiltonem.

Obaj kierowcy odrabiali straty przez całą długość wyścigu. Vettel zakończył rywalizację na czwartym miejscu, natomiast Hamilton pojawił się na mecie na dziewiątej lokacie i to wystarczyło aby wywalczył czwarty mistrzowski tytuł.

To rozczarowujące - powiedział po wyścigu kierowca Ferrari. Nie jest to jednak takie ważne, co wykonaliśmy, ważniejszym jest co pokazał Lewis. Wykonał świetną pracę podczas całego roku i zasłużył na wywalczenie tytułu.

Gratulacje dla niego. Dziś nie chodzi o nikogo innego, chodzi o niego. To jego dzień.

Nie boję się i lubię się z nim ścigać. Ogólnie byli po prostu lepsi - dodał niemiecki kierowca.

Image © Mercedes AMG Petronas