Menu

Leclerc kończy dwudniowy test Pirelli na torze Hermanos Rodriguez

Charles Leclerc / Sauber F1 Team

Charles Leclerc wraz z zespołem Sauber, zakończył dwudniowy test nowych opon Pirelli, które będą wykorzystywane w przyszłym sezonie Formuły 1.

Monakijczyk w bolidzie ekipy Sauber spędził dwa dni, podczas których uczestniczył w programie testowym przygotowanym przez Pirelli i wraz z zespołem nie był informowany na jakich mieszankach pokonuje kolejne okrążenia.

Leclerc podczas wtorkowych jazd pokonał 115 okrążeń, natomiast w środę 104 kółka, testując opony na suchą nawierzchnię, jak i ogumienie pośrednie w środowy poranek.

Do testowego kierowcy Saubera we wtorek dołączył także Alfonso Celis z ekipy Force India, który na miękkim ogumieniu i w słonecznych warunkach przejechał 114 okrążeń.

Firma Pirelli po przeanalizowaniu zebranych danych z nowych opon, wszystkie informacje przekaże każdemu zespołowi startującemu w Formule 1.

Następne testy opon Pirelli na sezon 2018 odbędą się na torze Interlagos w Brazylii po zakończeniu Grand Prix w dniach 14-15 listopada. Na torze tym razem testować będzie zespół McLaren.

Image © Sauber Motorsport AG