Menu

George Russel wystąpi w pozostałych piątkowych treningach sezonu 2017

George Russell

Świeżo upieczony mistrz GP3 zadebiutuje w weekendzie Grand Prix Formuły 1 podczas pierwszej sesji treningowej przed GP Brazylii. Będzie miał do dyspozycji samochód zespołu Force India.

George Russell jest kierowcą wspieranym przez Mercedesa. Sezon 2017 w GP3 był w jego wykonaniu imponujący. Na jedną rundę przed zakończeniem kampanii zapewnił sobie mistrzowski tytuł, a w międzyczasie testował auto F1 ekipy z Brackley podczas oficjalnej sesji na torze Hungaroring.

19-latek w trakcie pierwszej sesji treningowej przed GP Brazylii zajmie samochód Force India VJM10 należący do Sergio Pereza. Natomiast podczas finałowej rundy w Abu Zabi to Esteban Ocon będzie pauzował w piątkowy poranek.

Jestem niezwykle podekscytowany możliwością jeżdżenia w sesji treningowej dla zespołu Force India w Brazylii oraz Abu Zabi. Rok 2017 był pełen świetnych okazji i otrzymanie szansy tych dwóch występów to świetna sprawa. Nigdy przedtem nie prowadziłem auta VJM10 ani nie jeździłem po torze Interlagos, więc naprawdę nie mogę się doczekać tego wyzwania. Chciałbym podziękować Force India za danie mi tej możliwości oraz Mercedesowi za wspieranie mojej kariery - powiedział George Russell.

Po tym jak zdobył tytuł w GP3, najbardziej prawdopodobnym kolejnym krokiem dla Brytyjczyka wydaje się być posada w jednym z zespołów Formuły 2 na sezon 2018.

Pomimo różnych problemów z okiełznaniem pary kierowców ekipy Force India, w niezmienionym składzie będą startowali także w przyszłym roku.

Image © Mercedes AMG Petronas