Menu

Fernando Alonso przetestuje prototyp LMP1 Toyoty?

Fernando Alonso

Według informacji serwisów należących do sieci Motorsport Network, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 jeszcze w tym miesiącu weźmie udział w testach serii WEC na torze Sakhir w Bahrajnie.

Fernando Alonso niejednokrotnie wspominał o tym i nie jest to wielką tajemnicą, że jego celem jest zdobycie tak zwanej potrójnej korony, na którą składają się triumfy w trzech najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie. Są nimi GP Monako Formuły 1 i tą pozycję Hiszpan już odhaczył w 2006 roku oraz wyścigi Indianapolis500, a także 24H Le Mans.

W tym roku kierowca McLarena próbował swoich sił w Indy500, radził sobie naprawdę nieźle, lecz jak na ironię losu w końcówce wyścigu w jego samochodzie awarii uległ silnik Hondy.

W przyszłym sezonie Fernando Alonso najprawdopodobniej weźmie udział w wyścigu 24H Le Mans. Takie wnioski można przynajmniej wyciągnąć z najnowszych doniesień, zgodnie z którymi dwukrotny mistrz świata miał pojawić się w fabryce Toyoty w Kolonii, aby dokonać przymiarki fotela. Następnie 19 listopada Hiszpan przetestuje prototyp japońskiego producenta podczas specjalnej sesji dla debiutantów. W zeszłym roku brał w niej udział Robert Kubica.

McLaren nie powinien utrudniać swojemu kierowcy startu w tych zawodach. Tak przynajmniej informowano kilka miesięcy temu.

Image © McLaren