Menu

Williams jedynym ratunkiem Wehrleina na kontynuację kariery w F1 w sezonie 2018

Pascal Wehrlein / Sauber F1 Team

Pascal Wehrlein z zespołu Sauber przyznał, że sezon 2017 w ekipie z Hinwil jest jego ostatnim, a jedyną dostępną opcją na przyszłoroczną rywalizację to miejsce w ekipie Williams, o które walczy także Robert Kubica.

Niemiecki kierowca, który zadebiutował w Formule 1 z zespołem Sauber, stracił swój fotel wyścigowy na rzecz mistrza Formuły 2 Charlesa Leclerca, choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jednak dodał, że od dawna znał swój los, a jedyną opcją jest Williams.

Myślę, że moje osiągi sportowe nie przyniosą efektów - powiedział Pascal Wehrlein dla Auto Hebdo.

Wyścigi tutaj (GP Brazylii - przyp. red.) i w Abu Zabi nie będą decydujące, nie zdobędziemy punktów i wszyscy o tym wiedzą.

Powiedziałbym, że Williams jest moją jedyną opcją na 2018 rok. Powiedziano mi dość wcześnie, że prawdopodobnie nie będzie miejsca w Sauberze w przyszłym roku. Jeśli zabraknie mnie w przyszłym sezonie, powrót do Formuły 1 będzie bardzo trudny.

Mimo, iż Pascal Wehrlein w tym sezonie zdobył dla zespołu Sauber punkty w klasyfikacji konstruktorów, to Marcus Ericsson jest dalszym możliwym wyborem, czego przyczyną są środki finansowe, jakie posiadają sponsorzy szwedzkiego kierowcy.

Jeśli nie masz żadnych sponsorów, zapewnienie sobie kokpitu dzisiaj jest niemożliwe. Gdyby moja rodzina mogła zapłacić od pięciu do dziesięciu milionów, byłoby inaczej, ale nie może - dodał Niemiec.

Swoje miejsce w Sauberze może stracić także i Ericsson, na co naciska Ferrari, które w ekipie z Hinwil chce umieścić swojego drugiego podopiecznego Antonio Giovinazziego.

Image © Sauber Motorsport AG