Menu

Vandoorne zadowolony z tempa McLarena na długich przejazdach

Stoffel Vandoorne

Stoffel Vandoorne jest zadowolony z tempa, jakim mógł jeździć swoim bolidem podczas dwóch pierwszych treningów przed GP Brazylii.

McLaren starał się poprawić w tym roku swoją szybkość i niezawodność, lecz nie było to łatwe zadanie, ze względu na słabą jednostkę napędową Hondy. Z tego powodu Stoffel Vandoorne punktował w tym roku jedynie trzykrotnie.

Pomimo dopiero trzynastej pozycji w drugiej sesji treningowej oraz zaliczeniu jednego piruetu na torze, Vandoorne pozytywnie ocenia tempo swojego MCL32.

W ten weekend przywieźliśmy nowy, zmodernizowany pakiet aerodynamiczny dla mojego samochodu, więc podczas pierwszej sesji treningowej staraliśmy się zrozumieć jak działa i wszystko poszło gładko. Drugi trening był może trochę trudniejszy - próbowaliśmy różnych ustawień i wprowadziliśmy pewne zmiany, które niekoniecznie prowadziły nas we właściwym kierunku. Jednak nasze wyniki na dłuższym dystansie były wyjątkowo pozytywne - tak jak powiedziałem, jedne z naszych najlepszych w tym roku. Wszystko wygląda dobrze, jeśli chodzi o wyscig, a jutro musimy wszystko połączyć, a dobre kwalifikacje zapewnią nam mocną pozycję na niedzielę - relacjonował Belg.

Tymczasem Fernando Alonso zajął miejsce w pierwszej dziesiątce w obu sesjach, ale frustrujące dla niego były kolejne problemy techniczne, które utrudniały mu realizację planu.

Dzisiaj było trudniej, niż się spodziewaliśmy. Mieliśmy problemy z pierwszą sesją, a następnie z ciśnieniem w jednostce napędowej w drugiej sesji. Straciliśmy trochę cennego czasu na torze i ostatecznie nie udało nam się ukończyć naszego programu. Staraliśmy się realizować najważniejsze pozycje w naszym planie i jesteśmy mniej lub bardziej zadowoleni z wyniku - powiedział dwukrotny mistrz świata.

Image © McLaren