Menu

Testy opon Pirelli na torze Interlagos odwołane

Brazylia

Oficjalny dostawca ogumienia do Formuły 1 postanowił odwołać dwudniową sesję testową w Brazylii. Powodem takiej decyzji były względy bezpieczeństwa.

We wtorek i środę Pirelli wraz z McLarenem miało przeprowadzić testy na torze Interlagos, których głównym celem miało być przygotowanie opon na sezon 2018. Do tego zadania oddelegowano dwóch kierowców - Stoffela Vandoorne i Lando Norrisa.

Niemniej jednak niedzielny atak na pracowników Pirelli sprawił, że testy zostały odwołane. Bus przewożący personel włoskiej formy z toru do hotelu, został zatrzymany, a grupa bandytów próbowała go obrabować. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Był to jednak kolejny incydent w trakcie weekendu o GP Brazylii.

Po próbie rabunku, która została udaremniona przez ochroniarzy Pirelli w zeszłą niedzielę, po wielu podobnych wydarzeniach mających miejsce w ten weekend, zdecydowano o odwołaniu testów opon zaplanowanych na wtorek 14 i środę 15 listopada na brazylijskim torze z McLarenem. Taki, a nie inny werdykt podjęto wspólnie z McLarenem, FIA i Formułą 1, w celi zapewnienia bezpieczeństwa personelowi McLarena i Pirelli - czytamy w oświadczeniu włoskiego dostawcy ogumienia do Formuły 1.

Wspólnie zdecydowaliśmy, aby odwołać w tym tygodniu testy na torze Interlagos. Bezpieczeństwo naszych ludzi zawsze było naszym największym priorytetem - dodał zespół McLarena.

Image © Pirelli