Menu

Patrick Head o sprawności Kubicy: Jeśli sobie poradzi to byłby dobrym wyborem

Robert Kubica

Współzałożyciel Williamsa, Patrick Head uważa, że Robert Kubica będzie bardzo dobrym wyborem na miejsce w Williamsie w 2018 roku, jeśli uda mu się udowodnić, że jest fizycznie zdolny do pełnego powrotu do Formuły 1.

Robert był jednym z wyjątkowych kierowców w Formule 1 w ostatnich latach. Największą zagadką jest to, czy on wciąż ma do tego serce? Tylko on to wie. Czy jest fizycznie zdolny? Z pewnością ma uszkodzoną rękę. Jeśli sobie poradzi, to będzie to bardzo dobry wybór – powiedział dla telewizji Sky Sports.

Lance odpowiedział na pytanie, z kim chciałby się ścigać w przyszłym sezonie i wybrał żartobliwie Lewisa Hamiltona. Oczywiście był to rok nauki dla niego i aby go ocenić, to facet w drugim samochodzie także musi być wysoko oceniony. Zawsze jesteś porównywany do swojego kolegi z drużyny. Lance potrzebuje najsilniejszego dostępnego kierowcy po drugiej stronie garażu. Zawsze będą pojawiać się znaki zapytania dotyczące fizycznych ograniczeń Roberta, dopóki nie udowodni, że tak nie jest.

Marc Priestley, były mechanik McLarena, a teraz prezenter telewizyjny wypowiedział się także o możliwości powrotu Polaka i choć historia Kubicy przemówi do Williamsa, to uważa, że ​zespół daje mu kolejny test, więc wciąż mając wątpliwości co do jego sprawności.

Williams jak każdy inny zespół Formuły 1 ma obowiązek brać pod uwagę marketing i historię oraz rozgłos, jaki przynosi ze sobą każdy kierowca. Robert wniesie do niego niezwykle fascynującą historię. Fakt, już testowali Paula i Roberta, a mimo to nadal nie podjęli decyzji albo publicznie jej tylko nie ogłosili. Teraz ponownie zabiorą Roberta na testy, co sugeruje, że zespół ma wątpliwości. Wiedzą, co może zrobić Paul. Ścigał się w tym roku i wykonał bardzo dobrą pracę i nie ma co do tego wątpliwości, ale czy Robert może fizycznie poradzić sobie z każdym torem wyścigowym.

Spekuluje się, że Polak zajmie miejsce w Williamsie, a di Resta będzie uczestniczyć w tych weekendach, w których kontuzja Kubicy przeszkodzi mu w wykonywaniu jego pracy.

Prezenter chciałby, aby tego uniknąć, mówiąc: Mam nadzieję, że nie. Chcesz najlepszego kierowcy w swoim samochodzie przez cały sezon.

Image © Renault Sport F1